مردم ,هفته ,نامه ,نظام ,آقای ,اسلامی ,هفته نامه ,جمهوری اسلامی ,کدام منطق ,اقدام استراتژیک ,نظام سلطه ,نهایت تغییر ماهیت ,جمهوری اسلامی ایران

نقدی بر«صدا» با صدای مردم

سینا ربیعی

هفته نامه صدا در شماره 61  و در بخش صدای مردم ـ بخوانید صدای هیأت تحریریه ی صداـ سوالی را طرح کردمبنی بر اینکه علت نزدیکی روسیه به ایران چه بوده است؟ این نشریه در شماره بعدی به استناد خوانندگان هفته نامه در صدد پاسخگویی بر این سوال برآمده و مدعی شد که نزدیکی روسیه به ایران نه تنها یک اقدام استراتژیک نبوده، بلکه یک رفتار کاملاً سیاسی وتاکتیکی است. این نشریه در ادامه به سابقه تاریخی روابط روسیه و ایران از جمله عهدنامه های ترکمنچای و گلستان پرداخته و این کشور را کشوری غیر قابل اعتماد و اطمینان معرفی کرده است.

 eicf_seda.jpg

 درباره این مطلب،گفتنی هایی است:

  1. اینکه آقای قوچانی نظرات مردم و خوانندگان صدا ـ در صورت صحت ادعا ـ که البته یک برشی از جامعه هستند را به عنوان جامعه آماری پذیرفته، خود جای تأمل دارد؛ چرا که خوانندگان این نشریه، طیف خاصی از جامعه هستند و با گرایش های این هفته نامه همسویی معنایی و آوایی دارند.
  2. هر عقل سلیمی می داند که کشورها همواره به دنبال تأمین منافع ملی خود هستند و کمتر کشوری پیدا می شود که منافع ملی کشور خود را برای رسیدن به یک هدف والاتر خارج از چارچوب سرزمینی به خطر اندازد ـ مگر کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران که به اهداف و آرمانهای والای اسلام فرامرزی می نگرد.. ـ لذا این توقع از روسیه که به دنبال منافع خود نباشد توقعی غیر کارشناسانه است.
  3. ملاقات پوتین و مقام معظم رهبری، نه از جنس کدخدا و رعیت، بلکه از نگاه دو قدرت صورت گرفت، روسیه به عنوان یک قدرت منطقه ای و حتی فرامنطقه ای و ایران به عنوان یک قدرت منطقه ای و در سطح جهان اسلام، لذا جنس برقراری ارتباط دارای عزت بوده و هیچگاه مصداق آنچه در هفته نامه صدا بیان شده، نمی باشد. از سوی دیگر هدیه قرآن نفیس از سوی پوتین به مقام معظم رهبری، رفتن مستقیم از فرودگاه به بیت و ارجحیت ملاقات بر نشست کشورهای گازی و احترام خاص ایشان دلیلی بر صحت این ادعاست.  
  4. اما در این میان آنچه جای تعجب و شگفتی دارد، سکوت و خاموشی هفته نامه صدا در قبال اقدامات و برنامه های برخی از دولتمردان در مواجهه با سران آمریکایی است، دست دادن آقای ظریف با اوباما، پیاده روی ایشان در خیابانهای وین با کری و... و اعتماد طیف دولت و دلدادگی اصلاح طلبان به آمریکا تنها نمونه هایی از این دلدادگی است. این جریان باید پاسخ دهد با کدام منطق به آمریکا که محور و رهبر نظام سلطه است اعتماد نموده وحتی کدخدایی آن را پذیرفته است، بر اساس کدام منطق جنایت های آمریکا در طول 70 سال گذشته و به ویژه بعد از انقلاب را فراموش کرده و نادیده گرفته است؛حمایت کامل آمریکا از مخالفان انقلاب اسلامی در سالهای اولیه، تحمیل جنگ نابرابر بر ایران، حمایت از منافقین و گروههای تروریستی، مورد هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری، حمایت رسمی و علنی از فتنه گران در سال 88، پناه دادن فتنه گران فراری به این کشور و باز ساماندهی آنها و... . این جریان که دم از مردم می زند بر اساس کدام منطق و اقدام استراتژیک سلطه گری آمریکا و غرب را پذیرفته و در صدد همکاری با آن است.
  5. چرا هفته نامه صدا در آن شرایط در صدد لیست کردن جنایت های آمریکا برنیامد، براستی اگر آقای پوتین مسقیما در ورود به ایران با آقای روحانی و هاشمی ملاقات می کرد، بازهم مورد خشم این طیف قرار می گرفت؟! هر چند که مخالفت این دوکشور با سیاستهای توسعه طلبانه و سلطه گرانه آمریکا در منطقه می تواند مبنا و محوری بر ارتباطات فی مابین با حفظ تمام منافع و اهداف دو طرف باشد.
  6. بهتر است آقای قوچانی و مسئولان هفته نامه صدا، صدای طیف دیگری از مردم را که صد البته اکثریت مردم ایران هستند را بشنود که نزدیک شدن آمریکا به ایران یک اقدام استراتژیک و بلند مدت بوده و هدف غایی آن نفوذ در لایه های اجتماعی کشور، تأثیرگذاری در حوزه فرهنگ و اقتصاد و در نهایت تغییر ماهیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و زدودن جنبه ارزشی و اسلامی نظام است، خواسته ای که امثال تاجزاده و... از آن دم می زدند. لذا مسئولان و نخبگان دلسوز نظام می بایست به هوش باشند، که تاریخ درباره آنها قضاوت خواهد کرد. قضاوت مردم درباره میرزا ملکم خان، تقی زاده و خاندان پهلوی با مدرس، امیرکبیر و... از زمین تا آسمان متفاوت است.
  7. و نکته پایانی اینکه نظام سلطه به رهبری آمریکا، اسب تروای برجام را به درون کشور جمهوری اسلامی ایران وارد کرده و محتوای درونی آن ایجاد اختلاف در جریانهای سیاسی درون نظام،  ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت، بد بین کردن مردم به نظام، ناکارآمدن نمایاندن حکومت مبتنی بر ولایت فقیه و... و در نهایت تغییر ماهیت نظام طی ده سال آینده است.
منبع اصلی مطلب : نقطه سرخط
برچسب ها : مردم ,هفته ,نامه ,نظام ,آقای ,اسلامی ,هفته نامه ,جمهوری اسلامی ,کدام منطق ,اقدام استراتژیک ,نظام سلطه ,نهایت تغییر ماهیت ,جمهوری اسلامی ایران
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : نقد هفته نامه صدا